Özgür Mumcu: Babam bugün yaşasaydı onu hapse atarlardı

Gazeteci Uğur Mumcu, 25 yıl önce bugün gerçekleştirilen saldırıyla katledildi. Oğlu Özgür Mumcu, babasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Gazeteci Uğur Mumcu'nun katledilişinin 25'inci yılında oğlu Özgür Mumcu çarpıcı açıklamalarda bulundu. Oğul Özgür Mumcu babasının katledilişinin 25'inci yıldönümünde sordu: "Kim yolsuzluk haberi yapabiliyor?".

Birgün'den Ece Zereycan'a konuşan Özgür Mumcu, bu dönemde babası Uğur Mumcu'nun yaşasaydı yaptığı haber nedeniyle hapse atılacağını söyleyerek, "Babamın yaptığı tarz bir gazeteciliğin bugünkü iktidar yapısının ve bu toplumsal kutuplaşmanın içersinde ayakta kalabileceğini düşünmüyorum. Yaptığı haberlere muhtemelen erişim yasağı gelirdi, yasaklanırdı ve büyük ihtimalle hapse atılırdı" dedi.

EN BASKICI DÖNEM


Özgür Mumcu, içinde bulunduğumuz siyasi iklimi de, "Yakın Türkiye siyasi tarihinin en baskıcı döneminden geçiyoruz. Hem siyasal İslam’ın örgütlenerek iktidarı uzun zamandır ele geçirmesi hem de Arap Baharı ile beraber ‘Ortadoğu’ya abi olabiliriz, ümmetin lideri olabiliriz’ heveslerinin artmasıyla buralara kadar geldik" dedi. 


 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ