PAKURD Başkanı: Yan hücrede kalan bebekli anneye yapılan işkenceyi anlattı

Şanlıurfa cezaevinde yaşanan bir mağduriyet pes dedirtti. PAKURD Genel Başkanı Baran, beraber gözaltında kaldıkları Hizmet mensubu bebekli bir anneye yapılan işkenceyi anlattı.
Partiya Kurdistani (PAKURD) Genel Başkanı İbrahim Halil Baran, twitter hesabından cezaevinde yaşanan hak ihlallerine ilişkin bir olayı anlattı. Gözaltında 13 gün, cezaevinde ise 3 ay kaldığını kaydeden Baran, "Cezaevinde tedavim engellendi ve sonuçta çıkınca rapor alabildim. Fakat size beni en çok üzen şeyi yazmak istiyorum. Urfa TEM’de bir Fethullahçı kadının ve bebeğinin başına getirilenler o günden bugüne bir an bile aklımdan çıkmadı." şeklinde paylaşımda bulundu. 'HER İKİ SAATTE BİR BEBEK AĞLAMASI DUYARDIK'

8 numaralı hücrede kaldığını kaydeden Baran, başka hücreleri göremedikleri için kulak kabarttıklarını anlattı. Hücrelerden birine F...'den getirilen bir kadının yaşadığı zulmü anlatan Baran, "40 günlük bebeği var ve ailesi TEM’in önünde arabalarında bekliyor. İki saatte bir kadının sütü kaynıyor ve bebeği getirip emzirtiyorlar." şeklinde bir mağduriyet yaşandığını kaydetti.

'KADIN ÇIĞLIK ÇIĞLIĞA BEBEĞİNİ İSTEDİ, GÜNLERCE YALVARDI İNSAFA GELMEDİLER..'
Kendisinin götürüldüğü 3. gün TEM Şube Amiri'nin bebeğin o andan itibaren getirilmesine yasak koyduğunu kaydeden Baran, "Kadın çığlık çığlığa bebeğini istiyor. Görevli olmaz diyor sürekli. Kadın o halde bir kap verin sütü koyayım siz de kocama teslim edin deyince onu da kabul etmediler. Günlerce kadının yalvarışını duyduk, insafa gelen yok. Kadının her iki saatte bir sütü kaynıyor ve bebeğim diye ağlıyor. Cehennem gibi. Günde bir kez tuvalete çıkarıyorlar." şeklinde konuştu. 

'İŞKENCELERDEN DOLAYI KAN İŞİYORDUM AMA O KADINI UNUTAMIYORDUM'
Polislerin yaptığı işkencelerden dolayı idrarında sürekli kan olduğunu belirten Baran, bağırsakları patlayanların bulunduğunu ancak her gün o kadının lavaboya, tuvalete dökmek zorunda kaldığı süte ağladıklarını kayıtlara geçirdi.

Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ