Erdoğan büyük korkusunu ağzından kaçırdı

İki ülkeyi krize sokmasındaki dert adamının itirafçı olmasından korkusuymuş.
"Benim bankamın genel müdür muavinini hiçbir şey olmadan tutuklayacak, vatandaşımı yargılayıp itirafçı olarak kullanmak isteyeceksin."

Recep Tayyip Erdoğan, Valiler Toplantısında ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin olarak konuşurken, krizin altında "Reza Zarrab'ın itirafçı olmasından yaşanan korkunun olduğunu" ağzından kaçırdı. 

Erdoğan, vize ambargosu nedeniyle ABD'ye tepki gösterirken, Mart 2016'dan bu yana tutuklu bulunan Türkiye ve İran vatandaşı Reza Zarrab'ı kastederek, "Vatandaşımı tutuklayacaksın, sonra da itirafçı olarak kullanmak isteyeceksin" ifadesini kullandı.


TÜRKİYE'NİN KAYBI DA ÖNEMLİ DEĞİLMİŞ
Erdoğan, Vize krizi nedeniyle öğrencilerin eğitimin yarıda kalması ve Türkiye'nin yaşadığı ekonomik kaybı da önemsemeyerek, "kavgada yumruk sayılmaz" dedi. Erdoğan şöyle konuştu:

"​Vize olayıyla ilgili ülkemizin kaybı "50 milyar lira" diye açıklama yapıyorlar. Neye göre bu hesabı yapıyorlar? 
Böyle bir yerde kavgaya girdiğiniz zaman atılan yumruk sayısı sayılmaz. Kalkacak bize karşı böyle bir tavrı takınacaklar, ondan sonra da orada şu kadar kayıp, bu kadar kayıp varmış. Öğrenci burada Amerika'ya gidemiyor, gidemeyebilir. Mesele burada vatandır, gerisi teferruattır. 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ